فرصت های سرمایه گذاری در جشنواره ملي فن آفريني شيخ بهايي

اعلام کاندیداهای مرحله نهایی بخش فرصت های سرمایه گذاری در جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی

حضور شرکت سبک بتن در جشنواره شیخ بهایی و برگزیده شدن این شرکت به عنوان یکی از کاندیداهای مرحله نهایی بخش فرصت های سرمایه گذاری

این جشنواره  در تاریخ ۷ و ۸ اردیبهشت ماه سال ۹۶ در اصفهان برگزار خواهد شد.
پس از چند مرحله داوری، طرح های منتخب بخش فرصت های سرمایه گذاری جهت داوری نهایی در ایام جشنواره به مدت ۳ دقیقه طرح خود را به حاضران در جلسه و داوران ارائه کرده و ۲ دقیقه هم به سوالات داوران و کارشناسان جشنواره پاسخ خواهند داد. سرمایه‌گذاران حاضر در جشنواره می‌توانند در صورت علاقه به مذاکره بیشتر، جلسات جداگانه و اختصاصی داشته‌باشند. آن گروه از سرمایه‌گذاران که تاکنون موفق به انعقاد قرارداد با دبیرخانه جشنواره شده‌اند، در فضای اختصاصی خود موسوم به نشا (نقطه شروع ارتباط) مذاکرات خود را انجام می‌دهند.

نشست‌های انتقال تجربه:

در این نشست‌ها تجربیات کارآفرینان و فن‌آفرینان در سه گروه برای علاقه‌مندان ارائه خواهد شد. سخنرانان هر کدام در مدت زمان  ۲۰ دقیقه تجربیات خود را در سه حوزه زیر ارائه می‌دهند.

کارآفرینی اجتماعی
مشارکت با طرف‌های خارجی
مشارکت و تعامل با سرمایه‌گذاران
فهرست سخنرانان در حال تکمیل‌شدن است ولی پیش‌بینی می‌شود در این بخش از جشنواره حدود ۱۵ نفر، تجربیات خود را در اختیار شرکت‌کنندگان جشنواره قرار دهند.

معرفی ابزارها و مدل‌های نوین توسعه کارآفرینی:

۳-الف- دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های سرمایه‌گذار:

در سال‌های اخیر تعدادی از دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های پیشرو در کشور اقدام به مشارکت با شرکت‌های فن‌آفرین و سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها کرده‌اند. در تمامی این موارد سرمایه و آورده دانشگاه‌ها عبارتند از: امکانات و زیرساخت‌های آزمایشگاهی، دانش فنی و نیروی انسانی متخصص. نکته قابل توجه در تمام این موارد، مشارکت دانشگاه یا پژوهشگاه در مخاطرات کسب و کار و سود و زیان احتمالی است. به یاری خداوند در جشنواره سیزدهم تجربه دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های مجری این گونه تعاملات، نمونه قراردادها و نتایج حاصله ارائه خواهند شد.

۳-ب- ابزارهای نوین تامین مالی:

به همت شورای عالی بورس و با همکاری سایر سازمان‌ها، ابزارهای جدیدی برای تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان، کارآفرینان و فن‌آفرینان فراهم شده‌است. در جشنواره سیزدهم چهار ابزار مهم تامین مالی شامل: بازار دارایی فکری، بازار شرکت‌های کوچک و متوسط (بازار SME)، صندوق پروژه و صندوق جسورانه به همراه مصداق‌های عملیاتی از هر کدام در یک جلسه با حضور مدیران ارشد شرکت فرابورس ایران معرفی خواهند شد.

۳-پ- خیرین حامی کارآفرینی:

در سال‌های اخیر برخی از خیرین کشور، با توجه به تاثیرات اجتماعی مهم و مثبتی که کارآفرینان در جامعه ایجاد می‌کنند، به این عرصه وارد شده‌اند و حمایت از این قشر تاثیرگذار را بر عهده گرفته‌اند. در جشنواره سیزدهم حاصل فعالیت برخی از خیرین حامی کارآفرینی، نوع حمایت‌ها و نحوه ارائه آنها و دستاوردهای حاصل از این حمایت‌ها عرضه می‌شوند و شرکت‌‌کنندگان از نزدیک با نحوه فعالیت ایشان و کارآفرینان مورد حمایت آنها آشنا خواهند شد.

نمایشگاه:

در بخش نمایشگاهی جشنواره، محصولات و خدمات آن گروه از شرکت‌کنندگان در جشنواره که به مرحله نهایی راه یافته‌اند عرضه می‌شود. هدف از برگزاری این بخش از جشنواره، برقراری ارتباط مستقیم مردم با نوآوران این سرزمین، دستاوردها، رنج‌ها و موفقیت‌های ایشان می‌باشد.

نشا:

نشا یا نقطه شروع ارتباط، فضاهای منحصر به فردی است که در جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی در اختیار سازمان‌های بزرگ، شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران جهت مذاکره اختصاصی با فن‌آفرینان گذاشته می‌شود. در جشنواره دوازدهم ۱۴ نشا، طراحی و واگذار شد که پیش‌بینی می‌شود در جشنواره سیزدهم تعداد نشاها به ۱۸ عدد برسد.

منبع خبر:

http://shtf.ir/Index.aspx?page_=form&lang=1&sub=18&tempname=jashnvare&codel=290&BlockName=tool_link_sample_jashnvare_block844

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *