سنگ فرش (سنگفرش)

در طراحی محوطه، اعم از محوطه سازی فضاهایی مانند باغ و ویلا و همچنین محوطه سازی های عمومی شامل محوطه ساختمان های اداری، پیاده سازی ها و خیابان سازی، بزرگترین و قابل رویت ترین بخش نوع پوشش کف خواهد بود. از این رو کف پوش بنا بر سلیقه ی فرد و یا پیمانکار و همچنین شرایط و نوع کاربری انتخاب شده و رکنی اساسی در زیبایی و کاربریِ فضا دارد. در سنگ فرش و کفپوش بتنی به دلیل امکان ایجاد انواع طرح، رنگ و الگو در پیاده سازیِ طرح ها طیف وسیعی از انتخاب وجود داشته و به این ترتیب طراحی محوطه را مطابق با نظر، سلیقه و کاربری آسان میکند.

انواع سنگ فرش بتنی

توسعه شهر نشینی و نیاز بیشتر به فضاهای رفت و آمد از یک سو، قیمت نسبتا پایین و کیفیت بالای سنگ فرش بتنی و تنوع در رنگ، طرح و ابعاد از سوی دیگر، سبب افزایش روز به روز استفاده از آنها شده است. کفسازی مسیرهای پیاده باید مقاوم و با توجه به شرایط اقلیمی با مصالح مناسب انجام گیرد. پیاده روها با فضای اطراف در تعاملاند و میتوانند به زیبایی بصری بیافزایند، همچنین مطلوبیت این مسیرها در وجه شهر تاثیرگذار است.

علاوه بر این، مشخصات مکانیکی و حفظ ویژگی های ظاهری و مکانیکی در طول زمان (دوام)، کفسازی های بکارگرفته شده باید مد نظر گرفته شود زیرا علاوه بر بار مالی خرید قطعات پیش ساخته و اجرای کف سازی بتن بکار رفته، برای تولید آنها از سیمان و مصالح سنگی (شن و ماسه)، که مورد اول مصالحی گران و زیان بار برای محیط زیست و دومی مصالح غیر قابل جایگزینی می باشد، تولید می شود.

سنگ فرش و کفپوش های بتنی که با انواع روش های پرس تر، خشک و یا میز ویبره و انواع مواد فوق روان کننده و رنگهای شیمیایی برای ایجاد طرح و رنگهای متنوع قابل تولید است، پرکاربردترین مصالح مورد استفاده در کف سازی معابر شهری و پیاده روها به شمار می رود.

روش تولید و ساخت سنگ فرش

روشهای تولید معتبر شناخته شده سنگفرش بتنی سه روش فشاری تر (پرس تر)، فشاری خشک (پرس خشک) و ویبره ای می باشند. محصولات تولید شده در روش پرس تر به مراتب کیفیت بهتری نسبت به دو روش دیگر دارند همچنین تولید با استفاده از میز ویبره سنتی ترین روش تولید است که عموما کیفیت محصولات تولیدی به دلیل وابستگی به اپراتورهای انجام دهنده متغییر می باشد.

تولید سنگفرش به روش ویبره ای (پرس تر)

در روش ویبرهای (میز ویبره) بتن تولید شده با سطح کارایی خمیری یا خمیری شل در قالب هایی با جنس پلاستیک فشرده ریخته می شوند و با قرار دادن قالب ها بر روی میز ویبره تراکم صورت میگیرد. در این روش برای رسیدن به سطح کارایی خمیری که منجر به تراکم کافی در نمونه های تولیدی با میزه ویبره شود، نیازمند استفاده از مواد روان کننده یا فوق روان کننده می باشیم.

شواهد و تجربیات قبلی در این روش، نشان داده است که در صورت عدم استفاده از روان کننده و عدم کاهش نسبت آب به مواد سیمانی نمی توان محصولی با مشخصات مکانیکی و دوام قابل قبول تولید نمود. همچنین برای ایجاد دوام مورد نظر به ویژه در شرایط محیطی دارای یخبندان و ذوب شدن های مکرر دستیابی به بتن مطلوب بدون مواد حباب زا عملا مشکل و شاید غیر ممکن باشد.

تولید سنگفرش به روش فشاری خشک (پرس خشک)

بتن مورد استفاده در روش پرس خشک با سطح کارایی خیلی سفت، به اصطلاح بتن خشک، در قالب ریخته می شود و در حین ویبره پرس با فشار زیاد سبب متراکم شدن بتن می گردد. در این روش عموما از دو نوع بتن در قسمت سطحی (رویه) و میانی (پایه) استفاده می شود. این روش امکان دستیابی به نسبت آب به مواد سیمانی کم بدون استفاده از مواد افزودنی روان کننده یا حباب زا را فراهم می آورد. نتیجه مطلوب در این روش تا حدود زیادی علاوه بر استفاده از طرح اختلاط مناسب بتن مصرفی، مشروط به تراکم کافی و عمل آوری کافی بعد از تولید است.

در روش پرس تر بتن با سطح کارایی خمیری شل یا خیلی روان تولید و در قالب ریخته میشود و متراکم می گردد؛ سپس آب اضافی از سطوح آن مکیده یا توسط صفحات جاذب آب، جذب می گردد و همزمان با خروج آب، بتن لرزانده و فشرده می شود تا فضای خالی ایجاد شده در درز خروج آب تا حد امکان کم گردد. پس از این مرحله کفپوش های بتنی روی پالت قرار گرفته و پس از بسته بندی (معمولا) به اتاق بخار برای عمل آوری منتقل می شوند. قطعات تولیدی به این روش دارای مشخصات مکانیکی بسیار مناسب و عملکرد قابل قبول در مقابل سیکل های یخبندان، عوامل سایش و فرسایش نسبت به دو روش دیگر می باشند.
سنگ فرش های پلیمری دارای خواص گوناگونی میباشند که از نمونه های آن میتوان به:
سبکی و وزن پایین ان ها نسبت به سایر محصولات مشابه اشاره کرد که این موضوع آن را بسیار متمایز کرده و در جهت حمل و نقل بسیار کار را برای مصرف کنندگان راحت کرده.
خاصیت عایقی از دیگر موارد بسیار عالی این جنس از سنگ فرش میباشد.به دلیل داشتن ترکیبات نانو در این محصولات،هیچگونه ابی به لابه های زیرین ان نمیتواند نفوذ کند.
نداشتن رگه های سیاه بر روی سطح خود میتواند یک امتیاز ویژه ای باشد.این سنگ فرش ها به دلیل طی کردن فرآیند متراکم تولید خود،هیچگونه رگه ای بر روی سطح خود ندارد.
زیبایی:به دلیل تنوع گسترده در طرح و رنگ،جلوه بسیار زیبایی را دارا میباشد.

تیم تولید و اجرای شرکت سبک بتن پرتیکان با تولید انواع سنگ فرش و کفپوش بتنی شما را در راستای شکل دهی به آنچه مورد نظرتان است، یاری می دهند. تنوع در رنگ، اندازه و طرح ها، کف پوش های متنوعی را در اختیارتان قرار داده تا آنچه را تصور می کنید، اجرا کنید. همچنین شرکت سبک بتن پرتیکان در تولید محصولات متنوعی در حوزه سنگ های مصنوعی نظیر سمنت پلاست، سنگ آنتیک، سنگ نما و جدول و دور درختی به بازار داخل و خارج عرضه می کند.

ویژگی های سنگ فرش و کفپوش

محصولات تولیدیِ این شرکت از مزایای رقابتی متعددی برخوردارند که بخشی از انها از قرار زیر است:

– مقاومت بالا و در صورت نیاز سبک سازی محصول

– عدم نیاز به اسکوپ گذاری، نصب و اجرای آسان

– قابلیت سوراخکاری و برشکاری محصول

– مقاومت در برابر شرایط جوی

– رنگ عمقیِ محصول، ثبات رنگ و مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید

– تنوع در رنگ و مدل در تطابق با نظر مشتری و معمار ساختمان

– عدم تغییر رنگ و عدم جذب گرد و غبار

– ایده آل برای نمای ساختمان، مغازه، کافی شاپ و انواع بناهای خصوصی و عمومی

– عمر بالا

– امکان ایجاد قابلیت هایی همچون ضد خش و نوشتار، ضد سایش، آب گریز، ضد شوره

– امکان ایجاد قابلیت هایی همچون تنفس پذیری، تصفیه کنندگی هوا و خود تمیز شوندگی
پس از استخراج سنگ از معادن در طی فرآیند پلیمریزاسیون با ترکیب کردن مواد مختلف بصورت سنگ های پلیمری در می ایند تا بتوان در مصارف مختلفی استفاده شوند.در طی تولید این نوع محصولات از نانو استفاده میشود.از طرفی دیگر از لحاظ هزیته بسیار مقرون به صرفه بوده و هزینه بسیار پایین تری نسبت به بقیه محصولات مشابه را دارد.از طرفی دیگر این نمونه دارای استحکام بالایی برخوردار است و از لحاظ رنگ و دوام میتواند تا چندین سال بدون تغیر بماند و هیچ مشکلی برای ان ها پیش نیاید.
این دوام و استحکام بالا به دلیل ترکیبات نانو بکار رفته در داخل آن میباشد که این ترکیبات هم رنگ و هم دوام ان را تضمین میکند.

– همه محصولات تولیدی این شرکت دارای ۶ گواهینامه استاندار بین المللی و همچنین گواهینامه استاندارد ملی می باشند.

قیمت سنگفرش

شرکت سبک بتن پرتیکان با بهره مندی از مدرن ترین تجهیزات و فناوری های روز دنیا توانسته است محصولاتی با کیفیت بالا و در عین حال قیمت مناسب تولید کند. مشتریان عزیز می توانند از طریق تماس تلفنی و یا سیستم ایتعلام قیمت سایت، قیمت هر نوع از محصولات ما را دریافت کنند.